Haber

CHP Milletvekili Okan Konuralp, Tolga Şardan’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi

CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, T24 yazarı ve gazeteci Tolga Şardan’ın TBMM Genel Kurulu’nda gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Konuralp, “Tolga Şardan, gazetecilik faaliyetlerini evrensel gazetecilik ilkelerine uygun olarak yürüten saygın bir gazetecidir, bunda hiçbir şüphe yoktur. Bu bağlamda gazetecilerin hiçbir şekilde yaptıkları haberlerden dolayı gözaltına alınmaması, tutuklanmaması gerekir. Bu bağlamda Tolga Şardan’ın tutukluluk sürecinin bir an önce sonlandırılması gerektiğini belirterek, “Bunun gerekli olduğuna dair inancımı sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda; İYİ Parti’nin TRT’nin tarafsız yayıncılığına ilişkin araştırma önerisini gündeme getirmesi üzerine CHP Grubu adına konuştu.

Konuralp, Genel Kurul’da; T24 yazarı gazeteci Tolga Şardan’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Konuralp şunları söyledi:

“Podyuma çıkmadan hemen önce Türkiye’nin saygın gazetecilerinden Tolga Şardan’ın gözaltına alındığı haberini aldık. Tolga Şardan’ın gazetecilik faaliyetlerini evrensel ilkelere uygun olarak yürüten saygın bir gazeteci olduğunu vurgulamak isterim. Gazeteciliğin tutanağa geçmesi için buna şüphe yok. Bu bağlamda gazetecilerin ne şekilde “Yaptıkları haberden dolayı ne olursa olsun gözaltına alınmaması, tutuklanmaması gerekir. Bu bağlamda Tolga Şardan’ın tutukluluk sürecinin bir an önce sonlandırılması gerektiğine olan inancımı sizlerle paylaşmak isterim.”

haber-gurun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu