Ekonomi

Getir İtalya, İspanya ve Portekiz’den çekiliyor!

Son yıllarda hızlı teslimat şubesinde önemli artışlar gösteren ve değerli yatırımlar alan Türkiye merkezli Getir, yurt dışından çekileceği argümanlarıyla adından söz ettirmeye başladı. Daha sonra şirket, bu argümanların hatasız olmadığını açıkladı. Ancak olası bir durumda basınla paylaşılacağı söylendi. Nitekim o açıklama bugün yapıldı.

Getir İtalya, İspanya ve Portekiz’den çekiliyor!

ShiftDelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan, sosyal medyada dolaşan dedikoduların ardından Getir’e ulaştı. Şirket, yeni yatırımlar üzerinde çalıştığını ve tüm dış pazarlardan çekileceği iddialarının doğru olmadığını söyledi. Herhangi bir ülkeden çekilme kararı alınması durumunda kamuoyu ile paylaşılacağını da belirtti.

Getir daha sonra yeni bir açıklama yaparak İtalya, İspanya ve Portekiz’den çekildiğini duyurdu. İşte o açıklama:

“Market ürünlerini dakikalar içinde dünyanın her yerine ulaştırma iş modelinin yaratıcısı Getir, İspanya, İtalya ve Portekiz’den ayrılmayı planladığını ve süreci mevzuata uygun şekilde yürüteceğini açıkladı. Eş zamanlı olarak yeni bir yatırım türünü tamamlamak üzere olan, cirosunun %96’sını oluşturan Türkiye, İngiltere, ABD, Almanya ve Hollanda’da faaliyetlerine devam edecek.

Bu karar, Getir’in finansal kaynaklarını daha yüksek operasyonel karlılık ve sürdürülebilir büyüme fırsatları sunan mevcut pazarlara odaklamasını sağlayacaktır. Getir, İspanya, Portekiz ve İtalya’daki tüm çalışanlarına sıkı çalışmaları ve özverileri için teşekkür etti.”

Yurt dışından Getir’den çekildikleri iddialarına yanıt: İşte gerçek!

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

kepsut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu